Hidroterapi-Aquaterapi

Hidroterapi( Havuz Terapisi),
su içi egzersiz ve pozisyonlamaları içeren,suyun fiziksel özelliklerinden de faydalanılarak hastalıkların ve fonksiyonel kayıpların tedavi edildiği özel bir tekniktir.
Suyun kaldırma kuvvetinin de etkisiyle eklemlere binen yükü azaltıp her yönde mobiliteyi arttırdığımız bu yöntemde suyla beraber esnekliğin arttığı hem de suyun direncine karşı yapılan hareketlerin sonucu olarak kasların da kuvvetlendiği gözlenmektedir.

Hidroterapi yöntemi;

Kas iskelet sistemi problemleri 
Nörolojik hastalıklar
Ortopedik hastalıklar 
Postür bouklukları
Romatolojik hastalıklar 

Lenf sistemi ve dolanım bozuklukları gibi tüm hastalık gruplarına spesifik çalışılabilen bir yöntemdir.
Tedavi sonrasında hastalarda, kas yapısında esnekliğin arttığı, kuvvetlenme ,kas aktivitesinde artış, kan ve lenf dolanımında artışgibi birçok olumlu etki bir arada gözlenmektedir.
Tüm bunlarla birlikte eğlenceli, sedatif(rahatlatıcı), risksiz de bir yöntem olan hidroterapi yöntemi tedavi esnasında da hastaları psikososyal olarak olumlu yönde motive etmektedir.
Son yıllarda ülkemizde birçok hastane ve merkezde bu alana spesifik çalışan fizyoterapistlerce uygulanmaktadır.
Bu alanda uzun yıllardır hizmet vermekle birlikte temel fizik tedavi yöntemleri, hidroterapik yöntemler, aynı zamanda da temel yüzme eğitimi aktivitelerini de çalışmalarımıza katarak her hastalığa ve hastaya özel kendi yaklaşımlarımızı oluşturuyor ve hastalarımızın gelişimi doğrultusunda ilerliyoruz.