Hakkımızda


Kurumumuz Kayseri Beyaz Melekler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 16.07.2018 tarihinde Psikolojik Dan. Hamdi KARAKAŞ, Fizyoterapist Akın ÖZKAHYA, Fizyoterapist Yusuf KILIÇ ve Fizyoterapist Tahir DAĞ tarafından; lisansiyeri oldukları bu profesyonel alanlara dair yirmi yılı aşkın süredir kesintisiz devam eden mesleki bilgi birikimi ve tecrübenin de doğal bir sonucu olarak, Kayseri ili için merkezi ve ideal bir semt olan Kocasinan Mevlana mahallesinde hizmete açılmıştır. 

   Bu mesleki bilgi ve tecrübe birikiminin, bütün unsurlarıyla yeni ve yenilikçi bir kadro ve fiziksel imkânlarla buluşması özel eğitim alanında güven ve ışık saçan bir kurum oluşumunu meydana getirmiştir.  Aydınlık, ferah ve hijyenik fiziksel imkanları, destek eğitimi faaliyetlerini daha verimli ve keyifli uygulanmasına olanak sağlamıştır.

   Kurumumuzda Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu tarafından hazırlanmış ve onaylanmış aşağıdaki destek eğitim programları tamamiyle ücretsiz uygulanmaktadır. Ayrıca servis ihtiyacı olan öğrenciler için ücretsiz servis  imkanı da sunulmaktadır;

  1. Bedensel Yetersizliği Olan Bireyler İçin Destek Eğitimi Programı,
  2. Dil ve Konuşma Bozukluğu Olan Bireyler İçin Destek Eğitimi Programı,
  3. Zihin Yetersizliği Olan Bireyler İçin Destek Eğitimi Programı,
  4. Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Bireyler İçin Destek Eğitimi Programı,
  5. Öğrenme Güçlüğü Olan Bireyler İçin Destek Eğitimi Programı.

   Tüm bu destek eğitim programlarının yanı sıra çocukların tüm gelişim alanlarında desteklenmesini sağlayan Duyu Bütünleme Terapisi ve Tomatis Metodu (İşitsel Algı Terapisi) gibi bilimsel ve profesyonel metotlar kurumumuzda başarıyla uygulanmaktadır.

   Özenle seçilmiş, mesleğini ciddiye alan,işini severek yapan, güler yüzlü ve mesleki gelişmeleri takip eden yeniliklere açık  personel tutumu kurumsal kaliteyi yukarılara taşımaktadır.

  Yine çocuğun bireysel gelişim ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş birkaç program ve pedagojik metodun bir arada uygulanması, gerektiğinde bu organizasyonun yoğun bir şekilde uygulanabilmesi “Yoğunlaştırılmış Bütünsel Eğitim” şeklinin doğmasına olanak sağlamıştır.  “Yoğunlaştırılmış Bütünsel Eğitim” özellikle zaman baskısı olan durumlarda kısa süre içerisinde daha etkili ve tatminkar sonuçlar alınmasına olanak sağlamaktadır...